FRAXEL DUAL

W dermatologii estetycznej Fraxel to sprawdzona marka. Pozwala opóźnić proces starzenia i przywrócić skórze młodszy wygląd w nieinwazyjny sposób. System Fraxel opracowany w 2001 roku amerykańską firmę Reliant Technologies (obecnie Solta Medical) był pierwszym wprowadzonym na rynek laserem frakcyjnym przeznaczonym do zabiegu resurfacingu skóry. Technologia ta pozwala na tworzenie tysięcy mikroskopijnych obszarów oddziaływania lasera na cm2 stymulując naprawę i regenerację skóry. Otoczenie tkanki poddane działaniu lasera pozostaje nietknięte co pozwala na to, by proces gojenia skóry był krótkotrwały. Rodzina laserów Fraxel (RESTORE, DUAL, REPAIR ) stając się najbardziej rozpoznawalną marką laserów frakcyjnych wyznacza najwyższe standardy skuteczności i bezpieczeństwa zabiegów laserami frakcyjnymi.

System laserowy Fraxel DUAL, to najnowsza wersja Fraxela RESTORE, łączy w sobie działanie dwóch laserów:

 • Laser Fraxel 1550 – nieablacyjny laser erbowo-szklany to sprawdzona skuteczność oddziaływania na głębsze warstwy skóry. Znajduje zastosowanie m.in.: w redukcji zmarszczek, blizn potrądzikowych, usuwaniu przebarwień, rozstępów, rozszerzonych porów.
 • Laser Fraxel 1927 – laser tulowy najnowszej generacji to wysoka skuteczność w leczeniu powierzchniowych warstw skóry oraz uszkodzeń słonecznych. Sprawdzi się w przypadku występowania m.in. różnego typu przebarwień, rogowacenia słonecznego.

Zabiegi resurfacingu z użyciem lasera Fraxel DUAL 1550/1927 skutecznie oddziałują zarówno na powierzchowne, jak i głębokie warstwy skóry, dzięki czemu odzyskuje ona gładszy, bardziej wypoczęty i młodszy wygląd. Równocześnie następuje wyrównanie kolorytu oraz poprawa gęstości i jędrności skóry. Sposób postępowania dobierany jest pod kątem potrzeb i oczekiwań pacjenta. Unikalną cechą systemu Fraxel DUAL jest możliwość połączenia obydwu trybów pracy lasera w czasie jednego zabiegu. Daje to możliwość na równoczesne działanie na powierzchowne, jak i głębokie warstwy skóry.

Inteligentny optyczny system skanowania ®

 • Laser uaktywnia się tylko wtedy kiedy głowica lasera rozpozna:
  • kontakt ze skórą
  • prawidłowy ruch głowicy
  • prawidłową prędkość głowicy
 • Umożliwia spójne, jednolite, równomierne dostarczenie MTZ (Micro Thermal Zones) w każdym impulsie.

Lasery Fraxel w liczbach:

 

 • zabiegi laserami Fraxel wykonywane są w ponad 80 krajach na całym świecie
 • ponad 2500 lekarzy wykonuje zbiegi laserami Fraxel
 • wykonano ponad 800 tysięcy zabiegów
 • opublikowano ponad 55 artykułów naukowych na temat laserów Fraxel
 • ponad 45 patentów związanych z unikalną technologią laserów Fraxel
 • laser Fraxel w 2003 roku uzyskał zgodę FDA (Amerykańska Agencja do Spraw Żywności i Leków). Od tego czasu powstały kolejne generacje laserów Fraxel, z których najnowszą jest Fraxel DUAL.

 

Wskazania do zastosowania systemu laserowego Fraxel DUAL:

 • drobne zmarszczki na twarzy i szyi
 • przebarwienia (plamy starcze na twarzy i rękach, plamy posłoneczne, plamy hormonalne, melasma)
 • blizny potrądzikowe
 • blizny chirurgiczne
 • rozszerzone pory
 • rozstępy
 • stany przednowotworowe skóry (rogowacenie słoneczne)

Jak przebiega zabieg?

Niezależnie od problemu z jakim boryka się pacjent, czy są to przebarwienia, blizny potrądzikowe, czy pojawiają się pierwsze oznaki starzenia konieczna jest najpierw konsultacja lekarska. Zabieg laserem Fraxel DUAL wymaga znieczulenia maścią na ok. godzinę czasu. W celu zwiększenia komfortu pacjenta oprócz maści znieczulającej stosowany jest wbudowany do lasera Fraxel DUAL system zimnego nawiewu. Długość zabiegu uzależniona jest od obszaru poddanemu laseroterapii. W przypadku pojedynczych przebarwień, niewielkiej blizny wystarczy 15 minut, rozległe rozstępy mogą wymagać nawet godziny czasu. Głowica lasera kilkukrotnie przechodzi przez zaplanowany obszar leczenia. Dzięki inteligentnemu optycznemu systemowi skanowania laser uaktywnia się tylko w przypadku kontaktu głowicy ze skórą oraz gdy ruch i prędkość głowicy są prawidłowe. Zapewnia to absolutne bezpieczeństwo i pewność prawidłowego wykonania zabiegu. Głowica lasera skonstruowana jest na rolce, która płynnie przesuwa się po obszarze zabiegowym. To innowacyjne, opatentowane rozwiązanie zapewnia dużo większą precyzję i krótszy czas wykonywania zabiegu w porównaniu do innych laserów frakcyjnych, których głowice przykładane są raz przy razie na zasadzie stempla.

Jakich efektów można się spodziewać?

Efekty zabiegu pojawiają się stopniowo i utrzymują długotrwale po wykonaniu zaleconej przez lekarza serii zabiegów. Po okresie gojenia skóra staje się bardziej miękka i gładka w dotyku. Można spodziewać się również rozjaśnienia i wyrównania kolorytu. Na przestrzeni kolejnych 3-6 miesięcy spodziewana jest poprawa napięcia skóry oraz jej wygładzenie w wyniku działania lasera na głębsze warstwy skóry i stymulacji wytwarzania kolagenu.

Ile zabiegów należy wykonać?

Chociaż jakość skóry będzie zauważalnie lepsza już po jednym zabiegu, aby osiągnąć pożądany i trwały efekt należy wykonać serię zabiegów. Konkretna ich ilość jest uzależniona od celów i oczekiwań pacjenta, stanu skóry i stopnia zaawansowania problemu z jakim boryka się pacjent. Lekarz podczas konsultacji ustala odpowiedni poziom intensywności zabiegu i okres rekonwalescencji.

Jak przebiega proces gojenia?

Po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona i obrzęknięta. Stopień nasilenia zależy od poziomu intensywności zabiegu. Objawy te ustępują po kilku dniach. W ciągu kolejnego tygodnia może utrzymywać się delikatny rumień oraz pojawić się niewielkie ciemne plamki. Skóra w dotyku będzie szorstka. To sygnał, że rozpoczął się proces złuszczania, który trwa około tygodnia. Przez cały ten czas należy silnie nawilżać skórę oraz stosować krem łagodzący (np. Cicalfate) Można stosować makijaż.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Zabieg z wykorzystaniem technologii lasera Fraxel DUAL jest bezpieczną opcją popartą licznymi badaniami. Jak w przypadku każdej procedury z użyciem lasera wiąże się jednak z okresem rekonwalescencji i pewnym ryzykiem. Kwestie te, jak również ewentualne przeciwwskazania należy omówić z lekarzem przed podjęciem decyzji o laseroterapii.

Zdjęcia przed zabiegiem i po zabiegu