Laser Picocare 450

Technologia laserowa w medycynie estetycznej cały czas się rozwija. Najnowszym jej osiągnięciem jest laser Picocare 450. Charakteryzuje się on ultrakrótką (pikosekundową) wiązką impulsu, który jest o około 20 razy krótszy niż w laserach nanosekundowych typu Q-switch. Laser Picocare 450 posiada 4 długości fal (1064nm, 532nm, 595nm oraz 660nm), które służą do skutecznego usuwania łagodnych zmian pigmentowych skóry oraz niechcianych tatuaży, także kolorowych. Czas generowanych impulsów wynosi 450 pikosekund i należy do najkrótszych na rynku. Dodatkowo końcówka frakcyjna HEXA MLA umożliwia wykonanie zabiegów poprawiających gęstość i strukturę skóry, gwarantując wysoką skuteczność w leczeniu rozstępów i blizn różnego pochodzenia.

„Krótka historia czasu” impulsów laserowych

Czas impulsów urządzeń laserowych jest jednym z kluczowych parametrów. Jest on zależny od konkretnego zastosowania. W przypadku usuwania zmian naczyniowych i depilacji stosowane czasy liczone są w milisekundach. W przypadku laserów ablacyjnych milisekundach i mikrosekundach. Do usuwania tatuaży potrzebne są jak najkrótsze impulsy: nanosekundowe i ostatnio pikosekundowe. 1 milisekunda = 0,001 sekundy 1 mikrosekunda = 0,000001 sekundy 1 nanosekunda = 0,000000001 sekundy 1 pikosekunda = 0,000000000001 sekundy Jak widać na powyższym zestawieniu są to czasy niewyobrażalnie krótkie. Próby usuwania tatuaży laserami milisekundowymi zakończy się niepowodzeniem z powodu efektu termicznego w skórze, co prowadziło do powstawania oparzeń i blizn. Dopiero lasery nanosekundowe mogły skutecznie usuwać tatuaże. Przy tak krótkich impulsach wstępuje zjawisko fotoakustyczne lub fotomechaniczne pozwalające rozbijać cząsteczki barwnika przy minimalnym efekcie termicznym.

Zimny laser

Lasery pikosekundowe generując impulsy jeszcze krótsze i działając z większą energią na tkankę pozwalają na skuteczniejsze usuwanie tatuaży i przebarwień przy mniejszej liczbie zabiegów i podwyższonym profilu bezpieczeństwa. Efekt termiczny jest praktycznie wyeliminowany stąd nazwa zimny laser.

Zupełnie nowa jakość bezinwazyjnych zabiegów – końcówka HEXA MLA

Frakcyjna końcówka HEXA MLA lasera Picocare 450 dzieli wiązkę laserową na szereg mikrowiązek, w których skupiona jest bardzo wysoka energia.W wyniku jej oddziaływania śródnaskórkowo powstają mikrouszkodzenia (powierzchnia skóry pozostaje nieuszkodzona). Zjawisko to inicjuje procesy naprawcze i przebudowę skóry otwierając pole do nowatorskich nieinwazyjnych zabiegów korekcji blizn, rozstępów oraz rewitalizacji i odmłodzenia skóry z redukcją zmarszczek włącznie.

Obszary zastosowania lasera Picocare 450:

Tatuaże (w tym również kolorowe: czerwony, niebieski, zielony, żółty) Dzięki zastosowaniu pikosekundowej wiązki laserowej można spodziewać się szybszych efektów i mniejszej liczby potrzebnych zabiegów. Ma to duże znaczenie zwłaszcza przy usuwaniu niechcianych tatuaży, których barwnik wprowadzony jest głęboko. Klasyczny laser nanosekundowy typu q-switch potrzebuje wówczas większej liczby zabiegów do jego usunięcia, ponieważ dysponuje dłuższym impulsem i mniejszą energią. Jednocześnie laser Picocare 450 nie wywołuje efektu termicznego w sąsiadujących tkankach, co zapewnia wysokie bezpieczeństwo zabiegu i brak ryzyka poparzenia skóry. Należy pamiętać, że liczba zabiegów potrzebnych do całkowitego usunięcia tatuażu jest trudna do oszacowania i zależy od wielu czynników m.in.: głębokości wprowadzenia barwnika i jego rodzaju oraz wieku tatuażu. Dotychczas stosowane lasery typu q-switch wymagały nawet kilkunastu sesji do całkowitego usunięcia tatuażu. Zastosowana technologia w laserze Picocare 450 pozwala zredukować liczbę zabiegów oraz z powodzeniem usuwać również tatuaże kolorowe, które do tej pory sprawiały najwięcej problemów

TATUAŻ

BLIZNA

Łagodne zmiany barwnikowe – melasma (plamy hormonalne), przebarwienia posłoneczne, plamy soczewicowate i starcze, piegi i inne. Ogólna zasada usuwania zmian barwnikowych zbliżona jest do usuwania tatuaży. Różnica wynika z faktu, że w przebarwieniach występuje mniejsza ilość barwnika. Efekty uzyskuje się po mniejszej liczbie zabiegów. Z reguły wykonuje się od jednego do kilku zabiegów, które są praktycznie bezbolesne. Odczuwa się jedynie delikatne pieczenie. Blizny zanikowe – potrądzikowe, pourazowe, po ospie, inne. Laserem Picocare 450 możemy również przeprowadzać zabiegi redukcji blizn zanikowych przy użyciu frakcyjnej końcówki HEXA MLA. Działanie lasera w tym trybie wywołuje zjawisko LIOB (Laser Induced Optical Breakdown). W jego efekcie dochodzi do kawitacji – powstają mikrojamki w dolnych warstwach naskórka, przy czym powierzchnia skóry pozostaje nieuszkodzona. Konsekwencją zjawiska LIOB jest pobudzenie skóry do procesów naprawczych i jej przebudowy. Powstaje nowy kolagen i włókna elastyczne. Nawet po jednym zabiegu widoczna jest poprawa. Optymalny efekt uzyskuje się po kilku zabiegach wykonywanych w odstępie 2-4 tygodni. Zabiegi są bezbolesne i nie wymagają znieczulenia. Rozstępy Rozstępy swoją budową zbliżone są do blizn zanikowych dlatego ich usuwanie laserem Picocare 450 przebiega w podobny sposób jak blizn. Wykonuje się kilka sesji zabiegowych w odstępie 2-4 tygodni. Rewitalizacja i odmłodzenie skóry Podobnie jak w przypadku blizn i rozstępów działając frakcyjną końcówką HEXA MLA uzyskujemy regenerację i rewitalizację skóry. W efekcie staje się ona gładsza, zmarszczki i pory wypłycają się. Wyrównuje się tekstura i koloryt skóry. Dzięki produkcji nowego kolagenu i włókien elastycznych uzyskujemy zagęszczenie i ujędrnienie skóry. Najczęściej wykonuje się kilka sesji zabiegowych w odstępie 2-4 tygodni. Zabiegi nie wymagają znieczulenia.