MEDLITE C

JAK DZIAŁA LASER MEDLITE C6?

Laser MedLite C6 emituje ultrakrótkie impulsy, które działają na głębokie warstwy skóry. Emitowane przez laser światło działa jedynie na barwnik i nie uszkadza otaczającej go skóry. Fale lasera można ustawić na 4 różnych długościach, które będą dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta. Co warto podkreślić, działanie lasera nie pozostawia blizn, a pacjent niezwykle szybko powraca do normalnej aktywności. Badania wykazują, że MedLite C6 daje trwałe efekty usunięcia przebarwień i tatuaży u przeszło 80 % pacjentów. Co warto podkreślić nie zauważa się też nawrotu zmian barwnikowych.

JAKIE EFEKTY DAJE LASER MEDLITE C6?

  • Usuwanie naskórkowych i skórnych zmian pigmentowych – przebarwień i plamek starczych, plam mongolskich oraz piegów.
  • Usuwanie tatuaży w różnych kolorach oraz makijażu permanentnego.
  • Tonowanie laserowe – usuwanie zmarszczek oraz blizn potrądzikowych dzięki stymulację produkcji nowego kolagenu.
  • Złuszczanie skóry poprawiające objawy powierzchniowe fotostarzenia.
  • Wyrównanie kolorytu skóry oraz zmniejszenie wielkości porów.

JAKI JEST SCHEMAT TERAPII LASEREM MEDLITE C6 I KIEDY WIDOCZNE SĄ EFEKTY?

Trwałe usunięcie przebarwień to proces, którego długość zależy od rodzaju zmian pigmentowych oraz głębokości, na jakiej barwnik znajduje się w skórze. Harmonogram terapii ustala lekarz, który decyduje od długości fal stosowanych podczas zabiegu. Najlepszą skuteczność uzyskuje się po przeprowadzenie od 5 do 10 sesji zabiegowych. Przerwy pomiędzy poszczególnymi seriami to 10 – 14 dni. W celu podtrzymania efektu zaleca się wykonanie jednego zabiegu, co 4 – 6 miesięcy.

W przypadku nawracających przebarwień pierwsze, widoczne efekty można zaobserwować dopiero po przeprowadzeniu 3 – 4 zabiegów. Należy dodać, że w kilka godzin po zabiegu przebarwienia i piegi ciemnieją, a proces stopniowego ich złuszczania będzie trwał około 2 tygodni.

Trwałe usunięcie tatuażu również wymaga kilku sesji zabiegowych. Każdorazowo, barwnik, który jest zlokalizowany w skórze blednie o około 50 %.

CZY ZABIEG LASEREM MEDLITE C6 JEST BOLESNY I WYMAGA SZCZEGÓLNYCH PRZYGOTOWAŃ?

Każdy pacjent ma inną granicę odporności na ból. Dyskomfort, jaki może być odczuwalny wiąże się z uczuciem pieczenia. Aby zminimalizować niepożądane efekty działania lasera stosowane są różne sposoby chłodzenia, jak chociażby nadmuchy zimnego powietrza, ochładzanie końcówki zabiegowej, czy też użycie specjalnych żeli i maści chłodzących. Po zabiegu może pojawić się miejscowe zaczerwienie skóry, należy zrezygnować z kąpieli słonecznych i zaleca się smarowanie miejsc objętych kuracją kremem z wysokim filtrem SPF – minimum 50.

Zabieg nie wymaga szczególnych przygotowań, jedyne przeciwwskazania do jego wykonania to świeża opalenizna, czy uszkodzenia naskórka. Zabiegowi nie mogą być poddane ciężarne kobiety.