Thermage

Na czym polega zabieg Thermage?

Thermage to urządzenie wykorzystujące prądy o częstotliwości radiowej (radiofrekwencja; ang. radiofrequency – RF) do wykonywania bezpiecznych, nieinwazyjnych zabiegów powodujących wygładzenie i wzrost napięcia skóry (lifting) oraz poprawę konturów twarzy, co w efekcie powoduje młodszy wygląd. Thermage daje naturalne rezultaty  nie powodując żadnych działań ubocznych zarówno na twarzy jak i na ciele. Wystarczy wykonać jeden zabieg aby uzyskać pożądany efekt.

Na jakie okolice ciała można zastosować Thermage?

Thermage można stosować na twarz, powieki, szyję, brzuch, ramiona, ręce, uda, pośladki.

Thermage służy również do usuwania cellulitu.

Co można poprawić dzięki Thermage?

Twarz – wzrost napięcia i podciągniecie policzków, poprawa konturu i owalu twarzy, przywrócenie zarysu linii żuchwy, wygładzenie i lifting czoła – uniesienie brwi.

Oczy – redukcja nadmiaru skóry na powiekach, redukcja worków pod oczami, wygładzenie drobnych zmarszczek wokół oczu.

Szyja – napięcie i wygładzenie skóry szyi, redukcja podbródka.

Ciało – wszędzie tam gdzie mamy do czynienia z utratą elastyczności i zwiotczeniem skóry  (brzuch, dekolt, ramiona, ręce, uda, pośladki).

 

Cellulit –  wyrównanie powierzchni skóry, redukcja objawów cellulitu na udach i pośladkach

Ile zabiegów należy wykonać?

W odróżnieniu od wielu innych zabiegów odmładzających, w tym laserowych,  do uzyskania efektu wystarcza tylko jeden zabieg Thermage. Jest to aktualnie jedyna procedura pośród zabiegów nieinwazyjnych, gdzie wystarcza jedna sesja zabiegowa.

Jak długo trwa zabieg Thermage?

Zabieg w zależności od okolicy i wielkości leczonego obszaru skóry trwa od 30min. do 1,5 godz. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może powrócić do normalnej aktywności.

Czy potrzebne są jakieś specjalne działania przed i po zabiegu?

Nie. W odróżnieniu od innych bardziej inwazyjnych  zabiegów  Thermage nie wymaga praktycznie żadnego specjalnego postępowania ani przed ani po zabiegu. Jako, że nie mamy żadnych objawów ubocznych  pacjent może od razu powrócić do normalnej aktywności. U nielicznych osób bezpośrednio po zabiegu może być widoczny nieznaczny rumień i obrzęk skóry, które ustępują w ciągu 24 godzin.

Jak działa Thermage?

Thermage wykorzystuje technologię częstotliwości fal radiowych (RF) do podgrzania głębokich warstw skóry. Powstałe ciepło powoduje z jednej strony obkurczenie istniejącego kolagenu i natychmiastowy wzrost napięcia skóry, a z drugiej strony następuje stymulacja produkcji nowego kolagenu. W efekcie następuje ściągniecie i wzrost napięcia i elastyczności  skóry,  przywrócenie konturów (efekt liftingu), wygładzenie powierzchni i poprawa tekstury skóry.

Czym różni się technologia Thermage od innych zabiegów liftingujących?

W odróżnieniu od innych zabiegów Thermage nie wymaga działań chirurgicznych ani zastrzyków. Niektóre lasery i inne urządzenia RF również napinają skórę. Żaden z nich jednak nie działa tak głęboko jak Thermage. Poprzez swoje głębokie działanie Thermage jest najbardziej efektywnym urządzeniem powodującym obkurczenie istniejącego, oraz stymulacje produkcji nowego kolagenu, co w efekcie prowadzi do wzrostu napięcia skóry i powoduje jej młodszy wygląd.

Thermage czy zabieg chirurgiczny?

Część osób pragnie dużego i natychmiastowego efektu związanego z zabiegiem chirurgicznym, akceptując ryzyko operacyjne i niezbędny  czas rekonwalescencji. Dla innych lepszym rozwiązaniem jest bardziej subtelny i  ujawniający się stopniowo efekt bez  większego ryzyka ani czasu rekonwalescencji. Dla osób, które uważają, że lifting chirurgiczny jest działaniem zbyt inwazyjnym,  Thermage stanowi rozwiązanie efektywne i bezpieczne.\\

Kiedy widoczne są efekty po zabiegu i jak długo się utrzymują?

Efekty mogą być widoczne bezpośrednio po zabiegu i pogłębiają się wraz z naturalna przebudową kolagenu w skórze. U większości pacjentów poprawa napięcia skóry i konturów następuje stopniowo w ciągu 2 do 6 miesięcy po wykonaniu jednego zabiegu. Rezultaty utrzymują się przez wiele lat, a okres ten zależy od stanu skóry sprzed zabiegu i przebiegu dalszego naturalnego procesu starzenia.

Co czujemy w czasie zabiegu?

W czasie kontaktu głowicy zabiegowej ze skórą odczuwane jest początkowo ciepło, a następnie przez krótką chwile głębokie odczucie gorąca, po której następuje chłodzenie naskórka. Uczucie gorąca świadczy o tym, że głębokie warstwy skóry osiągnęły wystarczająca temperaturą, niezbędną do napięcia skóry. W trakcie zabiegu lekarz dostosowuje intensywność zabiegu tak, aby zachowując komfort dla pacjenta osiągnąć jak najlepszy rezultat.

Ile kosztuje zabieg Thermage?

Cena zabiegu wynosi od 2500 zł i zależna jest od okolicy oraz wielkości obszaru poddanemu zabiegowi. Na koszty w głównej mierze składa się koszt zużywalnej końcówki zabiegowej (dla każdego pacjenta niezbędna jest osobna, nowa końcówka zabiegowa) oraz materiały eksploatacyjne.

Czy Thermage jest zarejestrowany przez FDA?

Thermage posiada rejestrację FDA dla nieinwazyjnych zabiegów redukcji zmarszczek, bruzd oraz cellulitu i jest pierwszym i jedynym urzadzeniem typu RF posiadającym zezwolenie do wykonywania zabiegów w obrębie powiek.
Agencja ds. Żywności i Leków FDA (Food and Drug Administration, w skrócie FDA) – amerykańska agencja rządowa, jest odpowiedzialna za kontrolę żywności, leków kosmetyków, urządzeń medycznych w USA.
FDA jest znana z rygorystycznych przepisów dotyczących wydawania zezwoleń na dopuszczenie do obrotu leków i urządzeń medycznych. Pozytywna opinia wydana przez FDA jest uznawana także poza USA za wyznacznik jakości i potwierdzenie niestwierdzenia negatywnego wpływu na zdrowie.